Wiadomości z Bytomia

Bytom: Startuje piąta edycja akcji "Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci"

  • Dodano: 2020-09-22 12:30

Zapuszczone w czasie pandemii włosy, mogą posłużyć chorym dzieciom. Startuje piąta edycja akcji „Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci”. Już 2 października będzie można do niej dołączyć, odwiedzając Szkołę Podstawową Specjalną nr 2 w Bytomiu.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Pomysł zrodził się jako odpowiedź na niską świadomość społeczną. Mało kto zdawał sobie z tego sprawę, że obcinając długie włosy, można komuś pomóc – mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2. – W 2015 roku, w czerwcu, zorganizowaliśmy pierwszą edycję. Od tego czasu akcja cieszy się coraz większą popularnością. Przychodzą do nas dziewczynki, które są po pierwszej komunii świętej, ale także panowie, rezygnujący ze swoich długo hodowanych „piór”. Wiek nie ma znaczenia, liczy się chęć niesienia pomocy. W ramach akcji charytatywnej wspieramy chore maluchy, które straciły włosy w wyniku różnych chorób. Koszt peruki z włosów naturalnych jest bardzo wysoki, a NFZ dopłaca tylko sztucznych peruk – wyjaśnia Ewa Milne.

W piątek, 2 października w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ulicy Arki Bożka 21, w godzinach 14-18, będą dyżurować fryzjerzy i fryzjerki. Wówczas każdy, kto chce dołączyć do akcji, może przyjść i skorzystać z bezpłatnej usługi obcięcia włosów.

Kto może dołączyć do akcji? Każdy kto chce obciąć mierzące minimum 25 cm włosy. Włosy mogą być siwe i farbowane (ale nie rozjaśniane). 

– Akcja trwa przez cały rok. Jeśli ktoś nie może dołączyć do nas 2 października, może przesłać włosy pocztą lub po prostu przynieść je do szkoły – tłumaczy Ewa Milne.

Wystarczy umyte i wysuszone włosy podzielić na kilka pasm – każde pasmo zapleść w warkocz lub kucyk, a następnie związać gumką w kilku miejscach. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej je gumki. Ścięte i dokładnie wysuszone zawijamy w ręcznik papierowy. Oznaczamy nasadę włosa. Włosy należy włożyć do koperty i przynieść do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 lub przesłać na adres szkoły.

Ze względu na pandemię akcja odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 796 596 171.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.