Wiadomości z Bytomia

Bytom: Siedem osób zatrzymanych za narkotyki!

  • Dodano: 2023-12-04 09:30

W miniony poniedziałek, wtorek i środę w Bytomiu mundurowi zatrzymali siedem osób, które posiadały narkotyki. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i grzyby halucynogenne. Za posiadanie zabronionych środków sprawcom grozi kara do 3 lat więzienia, a jednemu z nich za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skuteczna akcja Policji w walce z narkotykami

Bytomscy policjanci każdego dnia, nieustannie walczą z przestępczością narkotykową. Śledzą rynek narkobiznesu i eliminują z niego środki zabronione, nie dopuszczając, aby trafiły one na nasze ulice. Tylko w miniony poniedziałek, wtorek i środę policjanci kryminalni z bytomskich komisariatów wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy oraz funkcjonariuszami z Katowic zatrzymali siedem osób, które posiadały narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, ciastka z marihuaną oraz grzyby halucynogenne. Z zabezpieczonych przez policjantów środków odurzających można by łącznie przygotować ponad 500 działek dilerskich marihuany i 170 działek dilerskich amfetaminy. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Bytomia i mieszkaniec Chorzowa, w wieku od 22 do 40 lat. Za posiadanie zabronionych środków sprawcom grozi kara do 3 lat więzienia, a jednemu z nich za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi przestrzegają osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Każda ilość, nawet znikoma posiadanych środków odurzających, także tych dodanych do wypieków jest zabroniona i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W tym przypadku grozi do 10 lat więzienia.

Bytom: Siedem osób zatrzymanych za narkotyki!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również