Wiadomości z Bytomia

Bytom: Ruszyły matury 2023! Za zdającymi egzamin z języka polskiego

  • Dodano: 2023-05-05 10:00, aktualizacja: 2023-05-05 11:16

Choć kasztany jeszcze nie zakwitły, dla nich nadszedł już ten moment. Mowa o maturzystach, którzy rozpoczynają w czwartek /4 maja/ swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. Wśród zdających maturę w Bytomiu znalazło się: 486 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 429 absolwentów szkół technicznych.

W czwartek /4 maja/, maturzyści przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego, z kolei w piątek, 5 maja zaplanowany został egzamin z języka angielskiego. Wyniki egzaminów dojrzałości zostaną ogłoszone 7 lipca.

Matura 2023 w Bytomiu

W tym roku egzamin maturalny jest prowadzany w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu w formule 2023, natomiast absolwenci 4-letniego technikum, branżowej szkoły II stopnia oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych - w formule 2015.

Według nowej formuły maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminów pisemnych: z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki, a także do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru. Obowiązkowe są również egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego.

Sesja testów pisemnych potrwa do 23 maja, a ustnych od 10 do 23 maja.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ujek Fredi

    polszaki a kiedy będą egzaminy z języka ślonskigo?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również