Wiadomości z Bytomia

Bytom: Rewitalizacja fragmentu Śródmieścia postępuje!

  • Dodano: 2023-08-10 09:30

Rewitalizowany fragment Śródmieścia przy ul. Kwietniewskiego 11, zmienia się z dnia na dzień. Na stalowej konstrukcji trwa obecnie montaż szklanych dyli (paneli), które nadadzą ulicy zupełne innego oblicza.

Przypomnijmy, że przy ul. Kwietniewskiego 11-15, trwają prace w ramach unijnego projektu „Zagospodarowania przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne” realizowanego przez firmę KBP BWI Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa.

- Do położenia mamy łącznie 230 metrów przeszkleń. Jeśli pogoda pozwoli, zabudowę stalowej konstrukcji szklanymi panelami zakończymy pod koniec sierpnia - mówi Paweł Kucab, wykonawca inwestycji, właściciel firmy Efekt Sp. z o.o.

Szklana ściana będzie spełnić funkcję ekranu akustycznego tłumiącego hałas przebiegającej tam drogi krajowej DK 94, ale będzie też tym elementem wizualnym, na który z niecierpliwością czeka inwestor.

- Wykonawca zamontował już jedno pole i choć jeszcze zasłania je rusztowanie, a prace spowalnia deszczowa aura, efekt jest niesamowity - mówi Krzysztof Grzelczak, pełnomocnik zarządu firmy KBP BWI Polska.

Zagospodarowanie terenu

Równocześnie na placu budowy trwają prace polegające na zagospodarowaniu terenu. Ekipy budowlane układają kostkę brukową, a za kilka dni rozpocznie się montaż urządzeń na placu zabaw, elementów małej architektury oraz infrastruktury zaprojektowanej z myślą o seniorach. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również