Wiadomości z Bytomia

Bytom przygotowany na Dobry Start

  • Dodano: 2018-06-21 09:45

Prawie 16 tysięcy bytomskich uczniów otrzyma świadczenie w ramach rządowego programu Dobry Start, czyli 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Realizacją programu w naszym mieście zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Wsparcie przysługuje dzieciom, które uczęszczają do szkoły podstawowej, dotychczasowego gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej i dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej. Będą mogły z niego skorzystać także rodziny, których dzieci od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Wnioski będzie można składać już od 1 lipca. Zachęcamy do skorzystania z wygodnej opcji internetowej, którą oferują systemy bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek w wersji papierowej – mówi Emilian Kujawski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Wnioski o przyznanie prawa do świadczenia będzie można składać w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Łużyckiej 12 (budynek obok Szkoły Podstawowej nr 51) - w poniedziałki i środy w godzinach od 8.00 do 17.30, a we wtorki, czwartki i piątki od 8.00 do 15.00. Warto wspomnieć, że Punkt jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych (winda znajduje się z tyłu budynku - od strony parkingu przy Żłobku Miejskim nr 1).

Zależy nam na sprawnej i kompleksowej obsłudze mieszkańców, dlatego jeśli będzie taka potrzeba, godziny dyżurowania punktu zostaną wydłużone. Warto wiedzieć, że w przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, świadczenie zostanie wypłacone nie później niż 30 września – mówi Emilian Kujawski.

Aby uzyskać prawo do świadczenia, wniosek należy złożyć do 30 listopada. Druki wniosków będą dostępne wkrótce w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Łużyckiej 12 oraz Punkcie Informacyjnym przy ul. Strzelców Bytomskich 21, a także na stronie internetowej MOPR, w zakładce druki do pobrania.

Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również