Wiadomości z Bytomia

Bytom: Przed nami plenerowa wigilia na Rynku

  • Dodano: 2023-12-18 09:00

Trwają przygotowania do Bytomskiego Kolędowania ze Świątecznym Barszczem, które jest jednym z wydarzeń tegorocznego Jarmarku na Rynku. W czwartek, 21 grudnia na wszystkich czekać będą świąteczne rarytasy i wspólne kolędowanie. Plenerowa wigilia rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 17.30. 

Plenerowa wigilia już 21 grudnia

Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego „gastronomika”, którzy już kilka tygodni temu rozpoczęli pieczenie i dekorowanie pierników.

- To wyjątkowy czas, w którym Rynek wypełni się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w miejskiej wigilii - spotkajmy się przy wspólnym stole - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będzie świąteczny barszcz i uszka. Nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, bo w przygotowaniu są trzy tysiące porcji. O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbają m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także orkiestra z Państwowych Szkół Budownictwa-Zespołu Szkół.

Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu, będą mieli też harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania oraz przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

O 17.00 na koncert kolęd i pastorałek zapraszają młodzi instrumentaliści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej przy ul. Moniuszki 17.

Bytom: Przed nami plenerowa wigilia na Rynku

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Koncert kolęd i pastorałek przenieść na Rynek a nie do szkoły muzycznej Sa to święte krowy lub niedołężni dziadkowie ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również