Wiadomości z Bytomia

Bytom: Prezydent spotkał się z zawodnikami taekwon-do. Okazją medalowe sukcesy w kraju

  • Dodano: 2023-04-18 07:15, aktualizacja: 2023-04-17 18:01

Reprezentanci Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso” w marcu i kwietniu z sukcesami startowali w Grand Prix Polski i Pucharze Polski Seniorów, gdzie wywalczyli kilka medali. W poniedziałek 17 kwietnia ze sportowcami oraz ich trenerem spotkali się prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz zastępca prezydenta Adam Fras, którzy pogratulowali im sukcesów oraz wręczyli listy gratulacyjne i drobne upominki.

- Sporty walki zawsze były popularne w naszym mieście, dlatego cieszę się, że również w taekwon-do osiągamy bardzo dobre wyniki. Dowodem na to są medale w tak prestiżowej imprezie jak Grand Prix Polski i Pucharze Polski, gdzie rywalizują najlepsi zawodnicy w kraju - mówił podczas spotkania prezydenta Bytomia Mariusz Wołosz.

4 medale na Grand Prix Polski

Tomasz Stempniak, Karol Pietruszka oraz Karolina Kasprzyk, a także Dawid Oczkowski to zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso”, którzy mają za sobą udane występy podczas ważnych imprez krajowych: Pucharu Polski Seniorów i Grand Prix Polski.

Na początku marca w Nowej Rudzie - Słupcu podczas Pucharu Polski Seniorów - Adapted w Taekwon-do I.T.F Dawid Oczkowski wywalczył brązowy medal, z kolei bardzo udany występ zanotowała trójka zawodników bytomskiego klubu: Krzysztof Kloska, Karol Pietruszka oraz Karolina Kasprzyk podczas Grand Prix Polski w Taekwon-do w Stęszewie.

Karolina Kasprzyk wywalczyła srebrny medal w konkurencji układów formalnych seniorów, zaś Karol Pietruszka również sięgnął po srebrny krążek w konkurencji układów formalnych senior IV-VI Dan. Trzeci medal, tym razem brązowy zdobył Tomasz Stempniak, który dobrze zaprezentował się w konkurencji walk juniorów w kategorii do 68 kg.

Trenerem drużyny taekwon-do jest Krzysztof Kloska, który jednocześnie pełni również funkcję prezesa Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso”.

Spróbuj swoich sił i zapisz się do klubu

Przypomnijmy, że Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do zajmuje się szkoleniem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie Taekwon-do ITF. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu - Szombierkach przy ul. Zakątek 20. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w koreańskiej sztuce samoobrony Taekwon-do zapisz się do klubu i sprawdź swoje umiejętności. Więcej na stronie Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również