Wiadomości z Bytomia

Bytom: Prezydent pogratulował autorce zwycięskiego projektu muralu

  • Dodano: 2023-05-08 08:00, aktualizacja: 2023-05-07 08:02

Spośród prawie setki zgłoszonych projektów murali ten jeden oczarował głosujących najbardziej. Mowa o Bytomskiej Smerfetce - zwycięskiej pracy Agnieszki Muller. W piątek, 5 maja autorce pogratulował prezydent Mariusz Wołosz.

Jak podkreślała autorka zwycięskiego projektu, informacja o śmierci Bytomskiej Smerfetki poruszyła ją na tyle, że w przypływie emocji stworzyła jej portret.

Zależało mi na tym, by projekt odzwierciedlał pogodną naturę pani Grażyny. Praca ta jest inna od tych, które tworzyłam wcześniej, różni się też od tych, które wpłynęły na konkurs. Jest inna niż wszystkie, na swój sposób wyjątkowa - tak, jak wyjątkowa była Bytomska Smerfetka - mówi Agnieszki Muller, graficzka i ilustratorka.

Praca na ponad 70 mkw. elewacji

Wizerunek Grażyny Wołowiec spoglądającej zza oplatającej ją zieleni, ozdobi całą ścianę wyremontowanej oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36. To ponad 70 mkw. powierzchni do wymalowania.

To kolejny projekt, który pokazuje jak ważne jest dla nas zdanie mieszkańców, bo to oni w ramach konkursu wybrali tę pracę. Rewitalizowana przy ul. Piłsudskiego przestrzeń będzie przyjazna i kolorowa, a wybrany przez bytomian mural z pewnością doda jej charakteru. Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Tego dnia prezydent wręczył autorce pamiątkowy dyplom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również