Wiadomości z Bytomia

Bytom ponownie będzie gościł najlepsze młode gimnastyczki artystyczne z Polski

  • Dodano: 2023-04-20 07:30, aktualizacja: 2023-04-20 08:07

Ponad 90 zawodniczek z całego kraju weźmie udział w zaplanowanych na najbliższy weekend /22-23 kwietnia/ Drużynowych Mistrzostwach Polski i Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasy III w gimnastyce artystycznej. To kolejna duża impreza, która odbędzie się w Hali na Skarpie w Bytomiu.

Gimnastyka artystyczna staje się coraz popularniejsza, czego dowodem jest trwający nabór do pierwszej w Bytomiu klasy sportowej o profilu gimnastyka artystyczna.

W eliminacjach wystartują 92 juniorki młodsze z 30 klubów z całej Polski z rocznika 2013. Przez dwa dni zawodniczki będą prezentować się w układach tanecznych z obręczą i piłką, wykonując trzy układy - dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, początek o godzinie 9.30 w sobotę i o godzinie 9.00 w niedzielę do Hali na Skarpie.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Gimnastyczny i Stowarzyszenie „OARTE” Bytom.

Gimnastyka artystyczna coraz popularniejsza w Bytomiu

Działające w naszym mieście Stowarzyszenie „OARTE” wspólnie z Miastem Bytom planuje w roku szkolnym 2023/2024 uruchomić pierwszą w mieście klasę sportową w Szkole Podstawowej nr 43 o profilu gimnastyka artystyczna. Ta dyscyplina sportowa jest coraz popularniejsza w naszym mieście.

Świadczą o tym takie wydarzenia, jak ubiegłoroczne Aurora Rhythmic Gymnastics Championships oraz zaplanowane na najbliższy weekend Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej.

„OARTE” Bytom to Stowarzyszenie prowadzące zajęcia nie tylko z gimnastyki artystycznej, ale również baletu. Od 2021 roku klub czynnie prowadzi zajęcia dla dziewczynek od 3 roku życia oraz szkoli przyszłe zawodniczki. Stowarzyszenie jest także aktywnym organizatorem zawodów sportowych gimnastyki artystycznej.

Podczas treningów dziewczęta uczą się nie tylko elementów gimnastycznych, ale przede wszystkim prawidłowej postawy ciała oraz koordynacji ruchowej. Wszechstronne ćwiczenia gimnastyczne pomagają gimnastyczkom nie tylko kształtować, ale również utrzymać zgrabną sylwetkę. To sport, który z pewnością wymaga cierpliwości i samodyscypliny, jednak po wielu treningach spędzonych na sali gimnastycznej, efekty są imponujące.

Nabór do klasy sportowej o profilu gimnastyka artystyczna nadal trwa a szczegóły są dostępne na stronie bytom.pl.

gimnastyka artystyczna bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również