Wiadomości z Bytomia

Bytom: Pomóżmy Amelce spełniać marzenia

  • Dodano: 2023-04-04 07:00, aktualizacja: 2023-04-04 07:49

Amelka jest bytomianką, trzecioklasistką Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Urodziła się z wrodzoną wadą ręki i jest już po jednej operacji rozdzielenia palców. By mogła się usamodzielnić, potrzebna jest kolejna kosztowna operacja. Rodzice Amelki proszą o pomoc.

Po pierwszym zabiegu okazało się, że uwolnienie ruchomego kciuka nie było możliwe.

- My, osoby ze zdrowymi i sprawnymi rękami, na co dzień nie zastanawiamy się nad chwytem czegokolwiek, zapinaniem guzików, zawiązaniem butów. Po prostu to robimy. Niestety wada ręki Amelki utrudnia jej codzienne funkcjonowanie - czytamy w apelu o pomoc dla Amelki.

Droga do samodzielności

Szansą dla Amelii jest skomplikowana operacja, którą można wykonać w prywatnej klinice ortopedycznej. Jedyną rzeczą, która stoi temu na przeszkodzie, jest ogromna kwota i krótki czas (sierpień 2023 r.) na zebranie tych środków.

W zbiórkę funduszy na operację Amelii zaangażowanych jest bardzo wiele osób. Szkoła, w której uczy się dziewczynka systematycznie dokłada swoją cegiełkę.

Podczas Koncertu Noworocznego społeczność szkolna i zaproszeni goście otworzyli serca, wspierając finansowo leczenie Amelki. Nauczyciele, którzy rozumieją potrzebę samodzielności dziewczynki i wierzą, że marzenia się spełniają, zorganizowali w szkole kiermasz walentynkowy i wielkanocny.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz hojności kupujących, szkoła wspiera rodziców w zbiórce i planuje następne akcje.

Jak pomóc Amelii

Można pomóc wpłacając darowiznę na konto fundacji: Fundacja Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PROMYCZEK 53 2030 0045 1110 0000 0258 4880 z dopiskiem "Dla Amelii Chlapik" lub przez zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również