Wiadomości z Bytomia

Bytom: Polki ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Świata Dywizji IB

• Dodano: 2023-04-24 10:00, aktualizacja: 2023-04-24 12:40

Polki zakończyły udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie w koreańskim Suwon na drugim miejscu, zdobywając tym samym srebrne medale. Zwycięstwo i awans do Dywizji 1A odniosły Koreanki. 23 kwietnia w ostatnim meczu mistrzostw, nasza reprezentacja pokonała Włoszki 1:0, a jedyną bramkę zdobyła zawodniczka Polonii Bytom - Karolina Późniewska.

Przypomnijmy, że Polki bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa pokonując Słowenię 2:0. W drugim jednak spotkaniu polskie hokeistki uległy 0:4 gospodarzom turnieju - Korei Południowej. Mimo że w kolejnych trzech spotkaniach Polki pokonały kolejno: Wielką Brytanię 2:1, Kazachstan 3:2 i Włochy 1:0, to reprezentantki Korei Południowej awansowały do Dywizji 1A. Do Dywizji 2B spadła natomiast drużyna Kazachstanu.

W reprezentacji Polski aż 8 bytomianek

W reprezentacji Polski od wielu lat podporą drużyny są zawodniczki BS Polonia Bytom Ladies, które w tym roku po raz kolejny sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski. Do kadry zostały powołane Klaudia Chrapek, Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło, Wiktoria Dziwok, Aneta Krzemień, Ida Talanda oraz Karolina Późniewska.

Polki na 20. miejscu w światowym rankingu

Biało-czerwone zajmują 20. miejsce w rankingu a ich rywalki były w ich zasięgu, bowiem najwyżej rozstawione były Włoszki - 17. miejsce w rankingu, Koreanki - 19. miejsce w rankingu i reprezentacja Kazachstanu - 21. miejsce w rankingu. Na kolejnych miejscach były zaś reprezentacje Słowenii i Wielkiej Brytanii.

Po raz drugi z rzędu ze srebrnym medalem

Polki w 2022 roku również zajęły drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Wówczas w decydującym spotkaniu przegrały z Chinkami 2:7. W tym roku również zajęły drugie miejsce, zdobywając srebrne krążki.