Wiadomości z Bytomia

Bytom: Policja podsumowała długi weekend. Wynik? 287 wykroczeń drogowych!

  • Dodano: 2023-08-18 09:30

Sierpniowy „długi weekend” był dla wielu Polaków czasem wyjazdów na kilkudniowy wypoczynek lub rodzinne spotkania. Dla policjantów był to okres wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa między innymi podróżującym. Mundurowi z drogówki sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością oraz kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W tym czasie w Bytomiu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Długi sierpniowy weekend był okresem wytężonej pracy wszystkich policjantów. W tym roku policyjne działania rozpoczęły się 11 sierpnia, a zakończyły 15 sierpnia. Podczas tegorocznego długiego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W tym roku mundurowi mieli pełne ręce roboty

Skontrolowali 457 pojazdów, w tym 27 motocykli i ujawnili 287 wykroczeń drogowych. Najczęstszym przewinieniem kierowców, bo aż w 259 przypadkach ujawnionych wykroczeń, było przekraczanie dozwolonej prędkości, z czego, aż 225 dopuściło się wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych. Trzech kierowców straciło prawo jazdy, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1640 kierujących i pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę stróże prawa zatrzymali 9 pijanych kierowców samochodów osobowych, mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości prowadził skuter i 3 pijanych rowerzystów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy dodatkowo przedwczoraj od wczesnych godzin rannych prowadzili działania własne „Trzeźwość”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 1200 kierujących. Tym razem, aż 8 kierowców straciło prawo jazdy za jazdę z promilami. W tym dwóch kierowców przejeżdżając przez nasze miasto, kierowało samochodami ciężarowymi z naczepami, będąc po użyciu alkoholu.

Długi sierpniowy weekend pod „okiem” bytomskiej drogówki minął spokojnie, o czym świadczy fakt, że nie doszło w naszym mieście w tym czasie do żadnego wypadku drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również