Wiadomości z Bytomia

Bytom: Parada z Mikołajem już w niedzielę

  • Dodano: 2023-12-08 10:30

Już po raz drugi ulicami Bytomia przejdzie barwny korowód na czele z Mikołajem i jego niezastąpionymi pomocnikami. Zimowa plenerowa parada wyruszy w najbliższą niedzielę, 10 grudnia o 17.00 z pl. Karin Stanek. Pochód zakończy się na Rynku spotkaniem Mikołaja z uczestnikami Bytomskiego Jarmarku Świątecznego.

Zimowa Plenerowa Parada z Mikołajem

Santa Truck, czyli specjalny samochód ze świąteczną platformą wyruszy sprzed siedziby Beceku i przejedzie ulicami Prusa, Piekarską, Sądową, pl. Kościuszki, a następnie Gliwicką do Rynku.  W zimowej paradzie wezmą udział  m.in. bytomskie mażoretki, górnicza orkiestra dęta oraz cyrkowi akrobaci.

- Do udziału w przemarszu zapraszamy małych i dużych, słowem wszystkich, którzy kochają magię zimy. Zachęcamy także, by tego dnia pobawić się swoim strojem i nadać mu świątecznych akcentów. Jeśli nie macie przebrania, też dołączajcie - zachęca Małgorzata Kamińska-Gola, dyrektorka Bytomskiego Centrum Kultury.

Na Rynku na uczestników parady czekać będą niespodzianki, słodkości i mnóstwo zabawy. Każdy, kto weźmie udział w Paradzie, będzie miał możliwość wykonania zdjęcia z Mikołajem i jego elfami.

Bytom: Parada z Mikołajem już w niedzielę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również