Wiadomości z Bytomia

Bytom Od początku maja w Skarpie można powspinać się na ściankach zewnętrznych

  • Dodano: 2023-05-02 07:15, aktualizacja: 2023-05-01 17:33

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu - Rozbarku otwarło 1 maja zewnętrzne ścianki wspinaczkowe oraz boulderownię. Wyspecjalizowani routesetterzy na tę okazję stworzyli nowe drogi wspinaczkowe.

Na ściance łącznie dostępne są 24 stanowiska, w tym 8 dróg do wspinania na wędkę, a cała reszta na prowadzenie (czyli wspinaczka z zabezpieczeniem od dołu). Każdy znajdzie coś dla siebie.

Konkurs

W związku z otwarciem ścianek zewnętrznych zorganizowano konkurs na Facebooku. Każdy, kto odwiedzi Skarpę do 3 maja, zrobi kreatywne zdjęcie na terenie centrum oraz umieści je pod konkursowym postem może wygrać miesięczny karnet na ściankę albo siłownię. Link do konkursowego posta TU.

Jedyna w Polsce klasa wspinaczkowa

Dzięki współpracy Skarpy ze Szkołą Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu ruszył nabór do jedynej w Polsce klasy wspinaczkowej (klasy IV i VI). Uczniowie tych klas będą mieli zapewnione 4 treningi w centrum wspinaczkowym w tygodniu, wyjazdy i obozy treningowe oraz regularny udział w zawodach w barwach jednego z najlepszych klubów wspinaczkowych w naszym kraju.

Zapisy ruszają 5 czerwca i potrwają do 12 czerwca. Na wszystkie pytania dotyczące naboru odpowiedzą trenerzy Skarpy: Mateusz Szczucki, tel.: 661 150 462 oraz Andrzej Mikulski, tel.: 533 876 555

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Ważny obiekt na mapie Polski

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom działa na terenie po byłej KWK „Rozbark”. Przez ponad 140 lat w miejscu, gdzie powstało Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych fedrowała Kopalnia Węgla Kamiennego „Rozbark”. Po jej likwidacji w 2004 roku część zachowanych obiektów - cechownia i budynek administracyjny - zostały zrewitalizowane na potrzeby Teatru Tańca "Rozbark”. Pozostałe obiekty - szyb „Bończyk”, dawna kotłownia, budynek dawnej rozdzielni, a także mur oporowy zostały przystosowane na potrzeby Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych, dzięki czemu nadal służą mieszkańcom.

W oddanym 13 września 2021 roku obiekcie można na co dzień korzystać ze strefy aktywności fizycznej, w której dostępne są: zewnętrzna ściana wspinaczkowa, strefy parkouru, street workoutu, tor do biegów terenowych, siłownia plenerowa, a także strefa, w której można pobiegać lub spróbować swoich sił w jeździe na rolkach.

W Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych mieszkańcy Bytomia, jak również miłośnicy wspinaczki mogą korzystać także z wewnętrznej ściany w standardzie Speed Wall IFSC, zewnętrznej i wewnętrznej boulderowni, parkouru, toru OCR, siłowni plenerowej, siłowni wewnętrznej, sauny, budynku konferencyjno-hotelowego, zajęć fitness, cross treningu czy sauny oraz kawiarni.

Wartość całego projektu to ponad 23 mln zł, z czego 16 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również