Wiadomości z Bytomia

Bytom: Od 11 maja ruszają roboty na odcinku od ul. Korfantego do Zamenhofa

  • Dodano: 2023-05-11 07:15, aktualizacja: 2023-05-10 17:19

Uszkodzone, spękane i odspojone części płyt od podłoża na odcinku ul. Katowickiej od ul. Matejki do Korfantego zostały wymienione. Ze względu na pogodę, która miała wpływ na związanie zapraw montażowych i mas zalewowych prace na tym odcinku przedłużyły się, jednak w czwartek 11 maja w godzinach porannych zostanie otwarty dla pojazdów odcinek od ul. Korfantego do ul. Matejki. 11 maja firma NDI Sopot SA - wykonawca realizujący na zlecenie Tramwajów Śląskich SA przebudowę torowiska w ul. Katowickiej - rozpocznie z kolei prace gwarancyjne na odcinku od ul. Korfantego do ul. Zamenhofa. Przejazd tym odcinkiem nie będzie możliwy - zostanie zachowany jedynie ruch tramwajów.

Będą utrudnienia drogowe. Na czas robót przygotowano objazdy

W związku z rozpoczynającym się od czwartku 11 maja II etapem prac gwarancyjnych na ul. Katowickiej zamknięty zostanie odcinek drogi dla pojazdów od skrzyżowania z ul. Korfantego do skrzyżowania z ul. Zamenhofa. Wyjątkiem będzie jedynie komunikacja tramwajowa, która będzie sterowana ręcznie. Z kolei kierowcy będą musieli korzystać z przygotowanych na czas robót objazdów:

  • dojazd do ul. Rostka dla pojazdów jadących ulicą Katowicką od strony skrzyżowania z ul. Matejki będzie możliwy następującymi ulicami: Korfantego - Krakowską - Józefczaka - Piastów Bytomskich - Katowicką;
  • dojazd do ul. Korfantego dla pojazdów jadących ulicą Katowicką od strony placu Sikorskiego będzie możliwy następującymi ulicami: Rostka - Miarki - Matejki - Katowicką.

Prace remontowe będą prowadzone przy sprzyjającej pogodzie. W przypadku opadów deszczu naprawa uszkodzonych płyt może się wydłużyć, bowiem ma to wpływ na wiązanie zapraw montażowych i mas zalewowych.

Najpierw remont a potem sprawdzenie skuteczności wykonania napraw

Wykonawcy przebudowy torowiska w ul. Katowickiej zostały wskazane wszystkie usterki, w tym pęknięcia, wykruszone i uszkodzone płyty granitowe, spękania a także odspojenia płyt od podłoża. W trakcie zaplanowanych prac gwarancyjnych firma NDI Sopot SA wymieni uszkodzone płyty. Po zakończeniu prac wznowiony zostanie ruch samochodowy celem sprawdzenia nacisku na płyty a tym samym skuteczności wykonania napraw, co będzie podstawą do ich odebrania.

W połowie 2021 roku na ul. Katowickiej z udziałem wykonawcy zostały wskazane uszkodzenia w płytach granitowych. Uszkodzenia pojawiły się na krawędziach płyt, widoczne były także liczne spękania, wykruszenia, a także odspojenie części płyt od podłoża.

Wykonawca zobowiązał się wówczas, że dokona gwarancyjnej naprawy i wymieni uszkodzone płyty, jednak mimo ich naprawy Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Tramwaje Śląskie zakwestionowały zrealizowane roboty gwarancyjne. Teraz wykonawca w ramach gwarancji ponownie wykonuje naprawę uszkodzonych i odspojonych płyt granitowych, jednak na czas robót całkowicie wstrzymany jest ruch pojazdów oprócz możliwości przejazdu tramwajów na remontowanych odcinkach ulicy Katowickiej.

przebudowa torowiska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również