Wiadomości z Bytomia

Bytom: Noc Spadających Gwiazd już 12 sierpnia

  • Dodano: 2023-08-02 11:30

Eksplozja - to temat przewodni tegorocznej edycji Nocy Spadających Gwiazd, którą już 12 sierpnia o 18.00, organizuje Stowarzyszenie Manuffaktura. Na wieczorne obserwacje nieba połączone z ciekawymi warsztatami i spotkaniami, organizatorzy zapraszają do lokalu przy pl. Sobieskiego 3.

Do współpracy Manuffaktura zaprosiła pracownię rękodzieła Tusz i Wiatr. Pod okiem artystki Magdaleny Bensz będzie można wziąć udział w warsztatach witrażu "Nie z tej ziemi". Liczba miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres: stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com, podając imię i nazwisko oraz numer kontaktowy.

Performatywne malowanie

Kolejnym punktem programu będzie perfomance "Eksplozja", połączony z prezentacją instalacji świetlnej. Na chętnych uczestników czeka także malowanie ciała przez Martynę Kądzielę, znaną także jako Muerta, czyli tatuażystkę, która tego dnia będzie świętować otwarcie swojej pracowni Beztusz. Aby wziąć udział w performansie, trzeba wysłać zgłoszenie na stronie internetowej.

Pegaz i perseidy

Nieodłączną częścią wydarzenia jest progresywna artystyczna instalacja Pegaz oraz obserwacja nieba przez teleskop. Wydarzenie dofinansowano ze środków gminy Bytom. Wstęp wolny.

noc spadających gwiazd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również