Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nie żyje Danuta Sokal

  • Dodano: 2023-05-16 10:00

W wieku 68 lat zmarła Danuta Sokal, społeczniczka, współzałożycielka Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, wielka miłośniczka Bytomia.

Danuta Sokal była niezwykle zaangażowana w sprawy miasta, brała aktywny udział w działaniach społecznych i oddolnych inicjatywach. Była m.in. współzałożycielką Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a następnie jej członkinią przez kilka lat i przewodniczącą przez dwie kadencje.

Uczestniczyła w pracach Komisji Kultury i Komisji Zdrowia przyznających dotacje Organizacjom Pozarządowym. Była m.in. konsultantką programu „Strategia Rozwoju Kulturalnego Bytomia 2020+” oraz uczestniczyła w konsultacjach związanych z Programem Współpracy Miasta Bytomia z Organizacjami Pozarządowymi.

Brała udział w organizowaniu Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a także w pracach związanych z konkursem na najlepszego wolontariusza, nagradzanego statuetką Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Należała również do Polskiego Klubu Ekologicznego, aż do momentu jego likwidacji. Jako prezeska PKE Okręg Górnośląski Koło w Bytomiu, organizowała wystawy w szkołach oraz spotkania edukacyjne.

W 2017 roku dołączyła do Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

w wieku 68 lat zmarła społeczniczka Danuta Sokal

W 2019 roku trzy stowarzyszenia: Piękna Strona Miasta, Manuffaktura, MDM Miasto Dla Mieszkańców oraz Bytomski Klub Samorządowy zarekomendowały ją do Komitetu Rewitalizacyjnego II kadencji. W rezultacie otrzymała ona 13 listopada 2019 roku, z rąk prezydenta Mariusza Wołosza akt powołania.

- Nie było tajemnicą, że Danusia choruje, ale zawsze powtarzała, że będzie żyć i odchodzić na swoich zasadach. Była aktywna, zaangażowana w każde działanie naszego stowarzyszenia. Nie poddawała się do samego końca. To dla nas ogromna strata - mówi Urszula Mazurowska, prezeska Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

Jako członkini stowarzyszenia Piękna Strona Miasta, brała udział w działaniach promujących Bytom. Co ważne, nie ograniczała się tylko do prac społecznych w ramach swojego rodzimego stowarzyszenia, ale angażowała się również w działania inicjowane przez innych społeczników i organizacje, dając tym samym przykład nawiązywania cennych społecznych relacji na na rzecz swojej małej ojczyzny.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również