Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nie żyje Danuta Sokal

  • Dodano: 2023-05-16 10:00

W wieku 68 lat zmarła Danuta Sokal, społeczniczka, współzałożycielka Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, wielka miłośniczka Bytomia.

Danuta Sokal była niezwykle zaangażowana w sprawy miasta, brała aktywny udział w działaniach społecznych i oddolnych inicjatywach. Była m.in. współzałożycielką Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a następnie jej członkinią przez kilka lat i przewodniczącą przez dwie kadencje.

Uczestniczyła w pracach Komisji Kultury i Komisji Zdrowia przyznających dotacje Organizacjom Pozarządowym. Była m.in. konsultantką programu „Strategia Rozwoju Kulturalnego Bytomia 2020+” oraz uczestniczyła w konsultacjach związanych z Programem Współpracy Miasta Bytomia z Organizacjami Pozarządowymi.

Brała udział w organizowaniu Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych, a także w pracach związanych z konkursem na najlepszego wolontariusza, nagradzanego statuetką Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Należała również do Polskiego Klubu Ekologicznego, aż do momentu jego likwidacji. Jako prezeska PKE Okręg Górnośląski Koło w Bytomiu, organizowała wystawy w szkołach oraz spotkania edukacyjne.

W 2017 roku dołączyła do Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

w wieku 68 lat zmarła społeczniczka Danuta Sokal

W 2019 roku trzy stowarzyszenia: Piękna Strona Miasta, Manuffaktura, MDM Miasto Dla Mieszkańców oraz Bytomski Klub Samorządowy zarekomendowały ją do Komitetu Rewitalizacyjnego II kadencji. W rezultacie otrzymała ona 13 listopada 2019 roku, z rąk prezydenta Mariusza Wołosza akt powołania.

- Nie było tajemnicą, że Danusia choruje, ale zawsze powtarzała, że będzie żyć i odchodzić na swoich zasadach. Była aktywna, zaangażowana w każde działanie naszego stowarzyszenia. Nie poddawała się do samego końca. To dla nas ogromna strata - mówi Urszula Mazurowska, prezeska Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

Jako członkini stowarzyszenia Piękna Strona Miasta, brała udział w działaniach promujących Bytom. Co ważne, nie ograniczała się tylko do prac społecznych w ramach swojego rodzimego stowarzyszenia, ale angażowała się również w działania inicjowane przez innych społeczników i organizacje, dając tym samym przykład nawiązywania cennych społecznych relacji na na rzecz swojej małej ojczyzny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również