Wiadomości z Bytomia

Bytom: Nad ranem w jednym z mieszkań wybuchł pożar. W jego wyniku śmierć poniósł lokator

  • Dodano: 2021-10-01 11:00

Tragedia w Bytomiu: W piątek, 1 października, w jednej z kamienic w Bytomiu wybuchł pożar. W jego wyniku śmierć poniósł jeden z lokatorów. Mężczyzna był reanimowany, ale nie udało się go uratować. 

Mężczyzna zmarł pomimo podjętej reanimacji

Jak wyjaśnił oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o godz. 05:55 o zadymieniu występującym w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Żeromskiego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy bytomskiej PSP. Kiedy strażacy dotarli do budynku przy ul. Żeromskiego, potwierdzili, że pożar wybuchł w mieszkaniu znajdującym się na I piętrze czterokondygnacyjnego budynku.

- Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku, siłowym wejściu do lokalu oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się wyposażenie mieszkania. Jednocześnie przystąpiono do przeszukania lokalu - w jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomnego lokatora bez czynności życiowych, którego ewakuowano na zewnątrz i przystąpiono do resuscytacji – wyjaśnia mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Po tym jak strażacy wynieśli z płonącego mieszkania nieprzytomnego mężczyznę, zespół ratownictwa medycznego przystąpił do reanimacji. Niestety, nie przyniosła ona spodziewanych efektów. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. 

Strażacy ugasili pożar, a następnie oddymili i przewietrzyli mieszkanie. Wykonali także pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych szkodliwych substancji. Pomieszczenia sprawdzono też kamerą termowizyjną. W efekcie nie stwierdzono zagrożenia pożarowego. 

W działaniach uczestniczyły 4 zastępy PSP, 17 strażaków, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz policja.

Bytom: Nad ranem w jednym z mieszkań wybuchł pożar. W jego wyniku śmierć poniósł lokator

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również