Wiadomości z Bytomia

Bytom: Mariusz Wołosz Honorowym Obywatelem Drohobycza

  • Dodano: 2024-01-04 10:30

Prezydent Mariusz Wołosz odebrał akt nadania i odznakę Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza. To szczególne wyróżnienie za działalność na rzecz miasta partnerskiego Bytomia. To także uhonorowanie pomocy udzielonej przez bytomian drohobyczanom po agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Prezydent Mariusz Wołosz otrzymał odznaczenie Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza

To wyróżnienie przyznane za szczególne zasługi prezydenta oraz wszystkich bytomian, którzy włączyli się w udzielanie pomocy humanitarnej Drohobyczowi.

Gmina Bytom jako jedna z pierwszych ruszyła z pomocą na pełną skalę, wysyłając do Drohobycza pomoc humanitarną m.in. ambulans, medykamenty, generatory prądotwórcze, a także odzież i żywność, sprzęt gospodarstwa domowego czy materiały budowlane do budowy mieszkań dla przesiedleńców. Fundacja Petralana, która wspierała Bytom w udzielaniu pomocy humanitarnej Drohobyczowi, wyliczyła, że wartość pomocy osiągnęła ponad 300 tys. zł.

- Jestem wzruszony i dziękuję za tak ważne wyróżnienie. Odkąd nawiązaliśmy współpracę z Drohobyczem jesteśmy z wami. Wiemy, że w tym konflikcie ukraińscy żołnierze stają w obronie całego cywilizowanego świata i jego wartości. Jesteśmy wdzięczni za to bohaterstwo - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza.

fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również