Wiadomości z Bytomia

Bytom: Małżeńska przysięga pod gołym niebem

  • Dodano: 2023-07-03 09:30

W wyjątkowej scenerii, bo w ogrodzie jednej z bytomskich restauracji przysięgę małżeńską złożyli sobie w czwartek, 29 czerwca Alicja Bednarczyk i Piotr Lasyk. Młodej parze ślubu udzielił prezydent Mariusz Wołosz.

To już kolejna ceremonia, którą na prośbę pary młodej poprowadził prezydent Bytomia i kolejny dowód na to, że śluby poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Małżeńska przysięga pod gołym niebem

Odkąd zmianie uległo prawo o aktach stanu cywilnego z roku na rok przybywa w Bytomiu par chętnych, by zawrzeć związek małżeński poza siedzibą USC. Tylko w tym roku udzielono 15 ślubów w malowniczych okolicznościach przyrody, czy w salach weselnych.

Ustawa określa, że za udzielenie ślubu poza murami USC pobierana jest opłata w wysokości 1 tys. złotych. Kwota ta jest dochodem dla danej gminy. Decydując się na ślub w plenerze, trzeba pamiętać o spełnieniu dwóch podstawowych warunków.

Ważne, by było to miejsce godne oraz bezpieczne dla osób biorących udział w uroczystości, a ślub udzielony przez urzędnika USC w Bytomiu musi odbyć się zgodnie z przepisami na terenie naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również