Wiadomości z Bytomia

Bytom: Krzywy domek przy Olimpijskiej odchodzi w niepamięć

  • Dodano: 2023-03-30 06:30, aktualizacja: 2023-03-29 20:10

Rozpoczęła się rozbiórka budynku klubowego Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej, który decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w marcu 2019 roku został wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

Ciężki sprzęt - dźwigi i spychacze - pojawił się przy ul. Olimpijskiej. Trwają prace rozbiórkowe konstrukcji budynku klubowego przy ul. Olimpijskiej. W marcu 2019 roku decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zniszczony budynek został całkowicie wyłączony z użytku.

Wówczas też remont przeszły kontenery, w których znajdowały się łazienki oraz szatnie zarówno dla młodszych, jak i starszych zawodników. Z kolei 30 grudnia 2022 roku spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała decyzję nakazującą rozbiórkę budynku przy ul. Olimpijskiej, który nie był użytkowany przez zawodników od czterech lat.

Krzywy domek przy Olimpijskiej odchodzi w niepamięć

Spółka podjęła prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego, w którym miał zostać wyłoniony wykonawca rozbiórki. Po rozstrzygnięciu postępowania, 2 marca 2023 roku podpisana została umowa z wykonawcą rozbiórki, który w ostatnich dniach marca rozpoczął przygotowania do rozbiórki. Najpierw wykonawca zabezpieczył elementy o znaczeniu sentymentalnym dla sympatyków bytomskiego klubu.

Mowa o żółtym napisie ,,POLONIA BYTOM” widniejącym na wschodniej ścianie, który został zdemontowany wraz z podkonstrukcją montażową, zaś w ubiegły weekend prowadzone były prace związane z usunięciem starej papy pokrywającej dach przeznaczonego do rozbiórki budynku.

Warto dodać, że zabezpieczone zostały również dwa arkusze blachy okalającej budynek, w kolorach niebieskim i czerwonym, którą klub zamierza wykorzystać m.in. w aranżacji nowego klubowego muzeum. Wcześniej zdeponowana i zabezpieczona została także tablica upamiętniająca patrona stadionu - Edwarda Szymkowiaka.

Wykonane w ostatnich dniach prace pozwoliły 29 marca na rozpoczęcie robót rozbiórkowych „krzywego domku”. Zgodnie z umową, rozbiórka zostanie zrealizowana w ciągu 40 dni.

polonia bytom budynek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również