Wiadomości z Bytomia

Bytom: Konkurs ekologiczny "Drugie życie odpadów"

  • Dodano: 2023-05-02 07:15, aktualizacja: 2023-05-01 17:42

Jak kreatywnie wykorzystać odpady wytworzone w domach, można się przekonać oglądając przedmioty wykonane z materiałów wtórnych w ramach corocznych konkursów ekologicznych. Od 4 do 26 maja wodze fantazji mogą puścić bytomskie przedszkolaki i uczniowie klas od 1 do 5, którzy wezmą udział w konkursie Drugie życie odpadów organizowanym przez Urząd Miejski w Bytomiu.

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie przygotować prace, w których przedstawią swój pomysł na ponowne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym.

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą zgłaszać do konkursu prace plastyczne wykonane kredkami, flamastrami i farbami. Format pracy nie może być mniejszy niż A4 i większy niż A3.

Konkurs ekologiczny "Drugie życie odpadów"

Z kolei uczniowie szkół podstawowych mogą zgłaszać do konkursu prace plastyczno-manualne (przestrzenne) wykonane dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów powstających w gospodarstwach domowych.

Do każdej pracy konkursowej trzeba dołączyć metryczkę oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie dziecka (załącznik do Regulaminu konkursu).

Prace należy dostarczyć do Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Smolenia 35 pok. 319 (III piętro) w godzinach pracy urzędu lub wysyłać do 26 maja.

Komisja konkursowa wyłoni laureatów do 30 maja, a wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Parku Miejskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również