Wiadomości z Bytomia

Bytom: Już 27 maja odbędą się XVI Zawody w Pierwszej Pomocy Chorągwi Śląskiej ZHP

  • Dodano: 2023-05-16 13:00, aktualizacja: 2023-05-16 15:17

27 maja 2023 r. w Bytomiu poleje się krew! Brzmi przerażająco, prawda? Nic bardziej mylnego. Na szczęście, to będzie jedynie element charakteryzacji pozorantów podczas XVI Zawodów w Pierwszej Pomocy Chorągwi Śląskiej ZHP, które w tym roku odbędą się w naszym mieście.

Podczas zeszłorocznej edycji tej rywalizacji, patrol wywodzący się z Hufca ZHP Bytom im. hm. Józefa Kwietniewskiego zdobył pierwsze miejsce, dlatego to właśnie ten zespół będzie w maju koordynować całe wydarzenie.

Hufiec ZHP Bytom znowu zaskakuje...

Zawody mają na celu doskonalenie umiejętności i wiedzy związanych z udzielaniem niekwalifikowanej, pierwszej pomocy. Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum Bytomia – poszczególne punkty będą odpowiednio oznaczone i zabezpieczone. Zadaniem trzyosobowych zespołów, będzie udzielenie pomocy poszkodowanym w dziesięciu, różnych sytuacjach. 

Czeka ich niełatwe wyzwanie, ponieważ wszelkie pozoracje będą bardzo zbliżone do prawdziwych wypadków, co będzie się łączyło z realną koniecznością podjęcia  trudnych decyzji dotyczących ludzkiego życia i zdrowia w niezwykle krótkim czasie. Jest to jednak najefektywniejsza metoda kształcenia młodych ratowników (najmłodsi z nich będą mieli zaledwie czternaście lat).

Po zakończeniu właściwych zmagań, zawodnicy będą mieli chwile na odpoczynek i wezmą udział w warsztatach z zakresu ratownictwa, a także wzmocnienia ich ogólnej kondycji fizycznej. Zajęcia poprowadzą ratownicy i instruktorzy właśnie z Bytomia.

Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia zawodów. Prosimy o kibicowanie uczestnikom - tutaj największym sukcesem jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy, dzięki której pewnego dnia nasi harcerze będą mogli uratować komuś życie! - wyjaśnia Anna Ziętek, zastępczyni szefowej Zespołu Promocji Hufca ZHP Bytom.

Patronat nad wydarzeniem objęli:  Pan Mariusz - Prezydent Miasta Bytom oraz Druh hm. Marcin Różycki - Komendant Chorągwi Śląskiej ZHP.

XVI Zawody w Pierwszej Pomocy Chorągwi Śląskiej ZHP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również