Wiadomości z Bytomia

Bytom: Franciszkanin zatrzymany za domniemane popełnienie czynów pedofilskich

  • Dodano: 2021-10-27 10:00

Franciszkanin z Bytomia zatrzymany za domniemane popełnienie czynów pedofilskich nie przyznaje się do winy. Prokurator przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna został zatrzymany kilka miesięcy temu, ale sprawa wypłynęła dopiero teraz.
 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


Jest on podejrzany o to, że na przestrzeni wielu lat wielokrotnie doprowadził małoletniego do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym poprzez nadużycie zaufania, stosowanie gróźb, podstępu i pozbawienia wolności. – mówi Marek Furdzik, Prokuratura Rejonowa w Bytomiu.

Zakonnik jest również podejrzany o zmuszanie do innych czynności seksualnych dwóch chłopców poniżej 15 roku życia. Dodatkowo franciszkanin miał dzieci upijać i wykorzystywać w momencie, gdy były całkowicie bezradne. O tym, że zakonnik może wykorzystywać seksualnie nieletnich poinformował Zakon Braci Mniejszych z Panewnik do którego zgłosiła się trójka skrzywdzonych przez niego młodych ludzi. Mężczyzna ten został zatrzymany w klasztorze w Katowicach-Panewnikach.

Opowiedzieli o sytuacjach, o tym co ich spotkało ze strony tego człowieka. No i w wyniku szczerej, choć trudnej rozmowy i potem też konsultacji prawno-karnej, bo ona zawsze tu jest konieczna, postanowiłem, że o tym koniecznie trzeba powiadomić. – mówi o. dr Dydak Konrad Rycyk, Zakon Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Katowicach-Panewnikach.

Co ważne wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt, w którym przebywa od marca br. Jak mówi prokuratura sprawa jest rozwojowa i co więcej nie wyklucza się, że zakonnik w przeszłości mógł skrzywdzić również innych niepełnoletnich.

Komentarze (1)    dodaj »

  • o.Misjonarz

    Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również