Wiadomości z Bytomia

Bytom: Drogowcy ruszają z pracami na ul. Małachowskiego

  • Dodano: 2019-10-24 14:30

Wymiana warstwy bitumicznej jezdni, przebudowa zjazdów, częściowa wymiana i przebudowa chodników oraz krawężników betonowych, a także nowe elementy bezpieczeństwa ruchu.

W poniedziałek, 28 października ruszają prace drogowe na ul. Małachowskiego w Bytomiu-Szombierkach.

Przebudowa ulicy Małachowskiego na odcinku od ul. Bałtyckiej do ul. Kosynierów /długość ok. 650 mb/ będzie realizowana w kilku etapach, jednak mimo prowadzonych prac utrzymany zostanie dojazd do posesji. Warto podkreślić, że w pierwszym etapie robót – od 28 października od 10.30 - zamknięty zostanie dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Puszkina do skrzyżowania z ul. Kosynierów i wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. O wprowadzeniu kolejnych etapów będziemy informować na bieżąco, a utrudnienia w ruchu związane z prowadzonymi robotami planowane są do końca roku.

Wykonawca oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu dołożą starań, żeby ograniczyć uciążliwości związane z przebudową.

Warto dodać, że inwestycja ta warta prawie 415 tys. zł zostanie w całości sfinansowana z budżetu miasta dzięki uzyskanym oszczędnościom na przetargach związanych z przebudową między innymi ulic: Musialika, Wojciechowskiego, Reptowskiej i Mochnackiego, a także dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

W Bytomiu trwają już prace związane z przebudową ulic: Musialika /Śródmieście/ na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów, Reptowskiej /Miechowice/ na odcinku drogi od ul. Wolnego do ul. Bławatkowej oraz ulicy Mochnackiego /Szombierki/ na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej.
 

Bytom: Drogowcy ruszają z pracami na ul. Małachowskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również