Wiadomości z Bytomia

Bytom: Co nowego na placu budowy lodowiska?

 • Dodano: 2020-10-22 11:45

Przygotowanie robót związanych z wykonaniem wylewek w szatniach zawodników na parterze, roboty brukarskie w układzie drogowym po północnej stronie obiektu, a także dobiegające prace związane z robotami żelbetowymi trybun. Cały czas trwają prace przy budowie nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Na placu budowy wykonawca inwestycji – Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów zakończył w ostatnim czasie prace instalacyjne i tynkarskie w budynku administracyjnym oraz roboty związane z układem drogowym po południowej, zachodniej i wschodniej stronie obiektu. Warto dodać, że na przełomie października i listopada rozpocznie się montaż od strony południowej płyt warstwowych na obiekcie.

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 40 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto. Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Przewidujący

  Niestety, ta budowa okaże się fuszerką.

 • Optymista

  A dlaczego tak sądzisz ?

 • Pyjter że Żwirki i Wigury

  I to je dobro nowina Jeno Polonia ona na zowsze w syrcach noszych je ...

  • Pyjter że Żwirki i Wigury
   2020-10-22 20:29
  • odpowiedz
 • Bytomianin

  Napewno nie wszyscy mieszkańcy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również