Wiadomości z Bytomia

Bytom: Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego już 17 maja

  • Dodano: 2023-04-25 11:00

17 maja w Bytomiu rozpoczną się VII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Do udziału w zawodach mogą się zgłaszać zarówno mundurowi, jak i cywile. Wszystkich miłośników biegania, którzy złożą chęć udziału w mistrzostwach, bytomska komenda zaprasza do Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10.

2 maja przypada 31 rocznica tragicznej śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego organizują zawody biegowe.

Policja zaprasza na Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

W tym roku odbędą się one 17 maja na terenie Doliny Bytomki przy ulicy Ostatniej 10. Bieg rozpocznie się o 11.30. Biuro zawodów, start i meta znajdują się w tym samym miejscu - na terenie kompleksu boisk. W zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych, pracownicy cywilni oraz uczniowie klas mundurowych. Dla osób niezwiązanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN.
Trasę zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, wynoszącą 8 kilometrów, poprowadzono drogami gruntowymi. Zwycięzcy zawodów otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zapisy, wyłącznie na stronie www.zmierzymyczas.pl, kończą się 14 maja 2023 roku i po tym terminie nie przewidujemy dodatkowych zgłoszeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również