Wiadomości z Bytomia

Bytom: Bajeczne place zabaw już gotowe [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-13 13:30

Bajeczne place zabaw dla małych bytomian – to nazwa kolejnego projektu zrealizowanego w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu zmodernizowanych i rozbudowanych zostało pięć placów zabaw przy bytomskich przedszkolach.

Przypomnijmy, że na projekt zagłosowało 1030 osób, a łączny koszt inwestycji wyniósł 498 tys. zł. W ramach inwestycji istniejące już place zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 5, 21, 29, 31 i 54 zostały wyremontowane oraz wzbogaciły się o nowe urządzenia.

Jako ostatnie zostały oddane do użytku place zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz Przedszkolu Miejskim nr 29. I tak w tym pierwszym wymienione zostały na nowe wszystkie urządzenia – huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, ogrodzenie oraz ławki. Modernizację przeszło też podłoże, które wyłożone zostało bezpiecznymi dla małych użytkowników matami przerostowymi. Podobny zakres prac dotyczył także placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 29 przy ul. Czarnieckiego 2.

Na placu zabaw przy Przedszkolu nr 21 Niezapominajka przy ul. Olimpijskiej, wykonawca zamontował m.in. huśtawkę podwójną, bocianie gniazdo, karuzelę, zabawki na sprężynie oraz nową piaskownicę, ławki i kosze na śmieci.

Przedszkole Miejskie nr 31 ma na placu zabaw nowe urządzenia, m.in. tunel przedszkolaka, labirynt, zabawki na sprężynie oraz urządzenie do gry w „kółko i krzyżyk” z tablicą do rysowania. Z kolei przy Przedszkolu Miejskim nr 54 dzieci mogą bawić się m.in. na zjeżdżalni, grać w minikoszykówkę oraz rysować na specjalnej tablicy. Tutaj również dzieciaki mogą już korzystać z nowej piaskownicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również