Wiadomości z Bytomia

Budynek Rady Miejskiej po remoncie

  • Dodano: 2023-06-26 06:30, aktualizacja: 2023-06-25 14:32

Zakończyła się kompleksowa termomodernizacja budynku, w którym mieści się sala sesyjna oraz kancelaria Rady Miejskiej. Choć trwają jeszcze ostatnie prace związane z malowaniem pomieszczeń, poniedziałkowa  /26 czerwca/ sesja Rady Miejskiej odbędzie się już w odnowionym budynku.

Powstała w latach 70. ubiegłego wieku, nieremontowana od lat przybudówka do zabytkowego gmachu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przestała już straszyć. Budynek doczekał się nie tylko ocieplenia ścian, wymiany drzwi i okien, ale też modernizacji systemu grzewczego i wymiany oświetlenia na energooszczędne.

Oprócz elewacji, wyremontowane zostały też schody wejściowe od strony ul. Chrzanowskiego, a budynek doczekał się też wyjścia ewakuacyjnego na wypadek pożaru.

- Przed remontem straty ciepła, a co się z tym wiąże rachunki za utrzymanie tego budynku, były bardzo duże. Dzięki tej inwestycji koszty znacznie się obniżą - mówi Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów.

Inwestycja ze środków unijnych

Remont i termomodernizacja budynku Rady Miejskiej zrealizowany  został dzięki pozyskanym przez miasto środkom z Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 2,1 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł to dofinansowanie z UE.

Odświeżone pomieszczenia

Ponieważ obiekt nie był przez wiele lat remontowany wewnątrz, konieczne były prace w pomieszczeniach biurowych, gdzie urzęduje Kancelaria Rady Miejskiej. Dlatego równolegle trwały prace polegające na modernizacji instalacji elektrycznej i malowaniu ścian - ten etap prac jeszcze trwa. Na ten cel przeznaczonych zostało około 35 tys. zł.

budynek rady miejskiej bytomia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również