Wiadomości z Bytomia

Brązowa medalistka mistrzostw świata z wizytą u prezydenta Bytomia

  • Dodano: 2023-10-23 10:45

Bytomscy dżudocy i dżudoczki osiągają sukcesy nie tylko w kraju, ale również na najważniejszych imprezach rangi światowej. Jedną z nadziei bytomskiego dżudo jest Martyna Glubiak, która wywalczyła niedawno brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów. 20 października utytułowana już dżudoczka odebrała z rąk prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza list gratulacyjny oraz podziękowania za wspaniałą postawę podczas jednej z najważniejszych imprez sportowych dla młodych zawodników.

Sukces Martyny Glubiak

Martyna Glubiak na co dzień reprezentująca barwy Czarnych Bytom rewelacyjnie spisała się podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Portugalii, gdzie wywalczyła brązowy medal. W walce o brązowy krążek nasza reprezentantka pokonała Koreankę Jimin Yang. W drodze po medal Martyna Glubiak pokonała Niemkę Nele Noack, Czeszkę Annę Skalską oraz w ćwierćfinale Chorwartkę Ninę Simic. W półfinale dżudoczka Czarnych walczyła z Francuzką Melkią Auchecorne, która okazała się lepsza od naszej zawodniczki. Martynie pozostała jeszcze ostatnia walka, w której zmierzyła się z Koreanką Jimin Yang, a stawką pojedynku był brązowy medal. Martyna Glubiak tym razem świetni poradziła sobie z rywalką zdobywając upragniony medal Mistrzostw Świata Juniorek.

Przypomnijmy, że we wrześniu Martyna Glubiak wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów, w lipcu sięgnęła po brąz w Pucharze Europy Juniorów, zaś w marcu nasza dżudoczka zdobyła złoty medal również w Pucharze Europy. Warto dodać, że trenerami Martyny Glubiak są Marek Słyk /trener prowadzący/ oraz Piotr Sadowski, którzy wspólnie z prezeską Czarnych Bytom Małgorzatą Wiśniewską - Wilk również odebrali podziękowania i gratulacje od prezydenta Mariusza Wołosza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również