Wiadomości z Bytomia

BO Bytom: Jarmark staroci na miarę czasów

  • Dodano: 2023-09-12 15:45

Budynek sanitarny, oświetlony teren, na którym staną wkrótce betonowe stoiska. Przy ul. Frycza Modrzewskiego trwa realizacja inwestycji z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, która poprawi funkcjonalność i wizerunek jednego z największych targów staroci w tej części kraju.

Odbywający się w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca Bytomski Jarmark Staroci, który gromadzi wystawców i miłośników antyków z całej Polski, już zmienia swoje oblicze. Na placu budowy trwają intensywne roboty budowlane i instalacyjne.  

- Wymurowany jest już budynek, w którym będą się mieścić sanitariaty, lada moment rozpocznie się montaż okien i dalsze prace wewnątrz - mówi Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM.

Teren ogrodzony i oświetlony

Zgodnie z założeniem, ekipy budowlane montują też ogrodzenie oraz układają nową nawierzchnię, na której w dalszej kolejności posadowione zostaną betonowe stoiska, na których handlarze będą mogli eksponować swoje towary. Łącznie powstanie 20 dużych stoisk wystawczych i tyle samo mniejszych.

Do dwóch razy sztuka

Projekt zakładający przeniesienie jarmarku na teren byłego kąpieliska otwartego przy ul. Frycza-Modrzewskiego to inicjatywa, która do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego została po raz pierwszy zgłoszona w 2021 roku.

Projekt nie zdobył wówczas wystarczającej liczby głosów. Za drugim razem udało się zainteresować inicjatywą dużo większą liczbę bytomian, bo na Jarmark zagłosowało 3780 mieszkańców.

Koszt inwestycji to 2 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również