Wiadomości z Bytomia

Bliżej seniorów. Odbyło się pierwsze z trzech specjalnych spotkań Bytomskiej Rady Seniorów

  • Dodano: 2022-11-15 06:30, aktualizacja: 2022-11-14 17:25

Poznajmy się - pod takim hasłem odbyło się w poniedziałek /14 listopada/ pierwsze z trzech spotkań organizowanych przez Bytomską Radę Seniorów w ramach realizacji projektu z małego grantu o tym samym tytule.

W spotkaniu wziął udział prezydent Mariusz Wołosz, który złożył uczestnikom życzenia z okazji obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele 10 bytomskich instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Zajęcia w formie warsztatowej pozwoliły uczestnikom poznać się, dowiedzieć co nieco o swojej działalności oraz wymienić się numerami telefonów - mówi Elżbieta Synowiec, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów.  

W spotkaniu udział wzięli: Bytomskie Centrum Wsparcia, Stowarzyszenie Bytomskie Maki, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku, ZHPKrąg „Liść Dębu”, Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,  CIS oraz DPS dla Dorosłych.

Z myślą o seniorach

17 i 24 listopada odbędą się kolejne dwa spotkania - pierwsze poświęcone bezpieczeństwu seniorów, które poprowadzi bytomska Policja oraz drugie - związane z profilaktyką zdrowotną

bytomska rada seniorów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również