Wiadomości z Bytomia

Biegali i wspierali Dom Nadziei

  • Dodano: 2016-07-05 07:45, aktualizacja: 2016-07-04 14:18
Prawie 250 biegaczy wzięło udział w Biegu Trzeźwości, który 2 lipca odbył się w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Cały dochód z imprezy został przekazany na dofinansowanie terapii wychowanków Domu Nadziei w Bytomiu-Bobrku.
 
 
Ubrani na kolorowo /wśród biegaczy i miłośników nordic walkingu dominował kolor zielony – kolor nadziei/ uczestnicy biegu musieli pokonać 2,5 lub 5 km parkowymi alejkami. Mimo upału, który towarzyszył biegowi na starcie pojawiło się prawie 250 zawodników i zawodniczek, którzy po raz kolejni udowodnili, że warto organizować takie spotkania, łączące akcje charytatywne ze sportem. Podczas imprezy nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i dorosłych, a cały dochód z niej został przekazany na dofinansowanie terapii wychowanków Domu Nadziei w Bytomiu-Bobrku, w ramach kampanii „Potrzebuję Czasu”.
 
 
Wielu z biegaczy wspierało nie tylko bytomski Dom Nadziei, ale także włączyło aplikację Honorowego Dawcy Energii Fortum. Tym samym wybiegali kolejne kilowatogodziny dla naszego miasta, które zostaną przekazane na budowę Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia. Jak na razie nasze miasto zajmuje 2. miejsce tuż za prowadzącym Zabrzem.
 
 
Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei” im. Ks. Jana Berthiera, który był jednym z głównych organizatorów biegu, jest stacjonarnym i całodobowym oddziałem terapii i rehabilitacji dla młodzieży (14 - 21 lat) uzależnionej od substancji psychoaktywnych. Działa w Bytomiu – Bobrku już od ponad dwudziestu lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.