Wiadomości z Bytomia

Będą się wspinać w Bytomiu. Przed nami Puchar Polski w Boulderingu

  • Dodano: 2024-03-19 10:45

Jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez dla miłośników wspinaczki – Puchar Polski w Boulderingu już w najbliższą sobotę 23 marca odbędzie się w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu-Rozbarku. W zawodach wezmą udział nie tylko najlepsi w Polsce zawodnicy, którzy będą rywalizować w kategorii młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz młodzieżowców, ale swoje umiejętności zaprezentują także wspinacze z Ukrainy.

Czym jest bouldernig?

Bouldernig to typ wspinaczki polegający na dostaniu się na szczyt głazu bez asekuracji. Głazy – naturalne lub sztuczne – mają do czterech metrów wysokości i otoczone są specjalnymi matami pozwalającymi uniknąć kontuzji w razie upadku. Złożoność chwytów i ustawień ściany sprawia, że bouldering zyskuje na popularności i jest świetnym miejscem do treningu techniki.

Przyjdź i zobacz rywalizację o tytuł najlepszego wspinacza

W Pucharze Polski organizowanym przez Klub Sportowy Skarpa Bytom oraz Polski Związek Alpinizmu rywalizacja będzie prowadzona w czterech kategoriach: młodzieżowcy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. W każdej z nich wspinacze będą walczyć o tytuł mistrzowski oraz cenne punkty w klasyfikacji Pucharu Polski.

W zawodach zobaczymy nie tylko zawodników naszego bytomskiego klubu KS Skarpa Bytom, ale również wspinaczy reprezentujących kluby z takich miast jak m.in: Kraków, Bielsko – Biała, Tarnów, Tarnowskie Góry, Opola, Częstochowy, Kielc, Gliwic, Lublina oraz Łódź.

Wstęp na zawody jest bezpłatny, dlatego bytomski magistrat zachęca miłośników wspinaczki do kibicowania najlepszym w kraju młodym zawodnikom uprawiającym ten coraz popularniejszy sport w Polsce.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Skarpa Bytom oraz Polski Związek Alpinizmu. Partnerem zawodów jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Początek zawodów od godz. 9:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również