Wiadomości z Bytomia

Becek po remoncie

  • Dodano: 2019-04-08 10:30

Warsztaty, spektakle, turnieje gier planszowych, escape room, seanse filmowe, koncerty: Nosowska, Marcin Sójka i Grupa MoCarta - tak Bytomskie Centrum Kultury zaznaczyło swój powrót na kulturalną mapę Bytomia.

Becek po niemal roku otworzył swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków, miłośników rozrywki i dobrej zabawy

Wart 7,8 mln zł remont, który rozpoczął się na przełomie kwietnia i maja 2018 w ramach projektu Rewitalizacja gmachu BCK – III etap właśnie się zakończył. W jego ramach odnowiono m.in. elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Główna scena Beceku zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę. Becek wzbogacił się również o nową salę kinowa, która pomieści prawie 100 osób.

Co nas czeka w "nowym” Beceku? Sprawdzone projekty oraz nowe inicjatywy

Kilka nowych pomysłów związanych z programem to np. koncert muzyki filmowej na otwarcie i kino samochodowe na finał BCKina Plenerowego, koncerty akustyczne, otwarcie escape room’u, którego zagadki oparte będą na historii miasta i tożsamości miejsca. Pierwszy mobilny escape room przygotowany na otwarcie związany był z historią Karin Stanek - patronką placu przy którym zlokalizowany jest Becek. W kwietniu na scenie BCK wystąpi jeszcze Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" z widowiskiem Exodus, a w maju Dawid Podsiadło. Miłośników teatru zapraszamy na spektakle Teatru Bagatela z Krakowa Prawda o zdradzie oraz Jakuba Przebindowskiego Frida. Życie Sztuka Rewolucja. W czerwcu czeka nas m.in. spotkanie z piosenką poetycką i koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz Dni Bytomia. 

Jesienią Becek również nie pozwoli się nam nudzić

Na scenie Beceku po raz pierwszy zobaczymy Teatr Witkacego z Zakopanego, a śmiać będziemy się podczas spektakli komediowych Szalone nożyczki oraz Dziwna Para z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem. Czeka nas również występ kabaretów Smile, Młodych Panów i Piotra Bałtroczyka oraz koncerty: Michała Bajora, Grażyny Auguśik, Paulinho Garcia (The best of Bossanova), Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego. Jesienią ruszą również stałe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Beceku będzie można również zagrać w szachy i karty oraz skorzystać z wi-fi. Wszystkie te propozycje pojawią się sukcesywnie w bieżącym roku. Będzie się działo!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Obieżyświat

    Te dni otwarte w tym Beceku to jakaś farsa bylem w niedzielę i jedyne co moglem zobaczyć to plansze ze starymi zdjeciami z przed 40 lat sale pozamykane tu próba tam próba tu zakaz wstępu tam nie wolno paranoja normalna .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.