Wiadomości z Bytomia

Atak na pracownika Urzędu Miejskiego. Wyjaśnienie sytuacji z 2 grudnia

  • Dodano: 2020-12-03 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 15:48

Podczas wczorajszej wizyty w Urzędzie Miejskim w Bytomiu 38-letni mężczyzna wszedł do sekretariatu prezydenta Bytomia. Krzyczał i zachowywał się w sposób niekulturalny.

Podczas rozmowy z urzędniczką, która poinformowała o konieczności umówienia wizyty u prezydenta miasta, mężczyzna odepchnął pracownika kancelarii Urzędu Miejskiego i wtargnął do gabinetu prezydenta.

Został wyproszony, a na miejsce została wezwana policja

Wcześniej mieszkaniec brał już udział w kilku spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcą prezydenta, sekretarzem miasta oraz z dyrektorem Bytomskich Mieszkań w swojej sprawie mieszkaniowej. Wówczas przedstawił swoje problemy i został poinformowany o procedurach, jakie obowiązują w sprawie zawierania umów najmu lokali do remontu na koszt własny przyszłego najemcy.

Mężczyzna otrzymał już 8 propozycji lokalu do remontu, jednak w określonym uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu 14-dniowym terminie nie złożył wniosku w sprawie najmu lokalu. 38-latek został poinformowany, że określone uchwałą procedury dotyczące najmu lokali są stosowane bez wyjątku wobec wszystkich osób oczekujących na mieszkanie do remontu.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zakłócenia porządku publicznego przez mężczyznę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.