Wiadomości z Bytomia

Atak na pracownika Urzędu Miejskiego. Wyjaśnienie sytuacji z 2 grudnia

  • Dodano: 2020-12-03 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 15:48

Podczas wczorajszej wizyty w Urzędzie Miejskim w Bytomiu 38-letni mężczyzna wszedł do sekretariatu prezydenta Bytomia. Krzyczał i zachowywał się w sposób niekulturalny.

Podczas rozmowy z urzędniczką, która poinformowała o konieczności umówienia wizyty u prezydenta miasta, mężczyzna odepchnął pracownika kancelarii Urzędu Miejskiego i wtargnął do gabinetu prezydenta.

Został wyproszony, a na miejsce została wezwana policja

Wcześniej mieszkaniec brał już udział w kilku spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcą prezydenta, sekretarzem miasta oraz z dyrektorem Bytomskich Mieszkań w swojej sprawie mieszkaniowej. Wówczas przedstawił swoje problemy i został poinformowany o procedurach, jakie obowiązują w sprawie zawierania umów najmu lokali do remontu na koszt własny przyszłego najemcy.

Mężczyzna otrzymał już 8 propozycji lokalu do remontu, jednak w określonym uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu 14-dniowym terminie nie złożył wniosku w sprawie najmu lokalu. 38-latek został poinformowany, że określone uchwałą procedury dotyczące najmu lokali są stosowane bez wyjątku wobec wszystkich osób oczekujących na mieszkanie do remontu.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zakłócenia porządku publicznego przez mężczyznę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.