Wiadomości z Bytomia

Areszt dla sprawcy zdarzenia na ulicy Katowickiej

  • Dodano: 2023-08-03 06:30, aktualizacja: 2023-08-02 18:52

Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące 42-letni mieszkaniec Bytomia spędzi w areszcie. Mężczyzna w minioną niedzielę na ulicy Katowickiej celował przedmiotem przypominającym broń w przejeżdżające pojazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Areszt dla sprawcy zdarzenia na ulicy Katowickiej

Sąd Rejonowy w Bytomiu zastosował dwa miesiące aresztu dla mężczyzny, który w minioną niedzielę wieczorem na ulicy Katowickiej w Bytomiu celował przedmiotem przypominającym broń w przejeżdżające samochody. Dodatkowo 42-latek podczas próby zatrzymania go przez przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów, celował przedmiotem przypominającym broń w ich kierunku. Takim zachowaniem próbował zmusić do odjazdu interweniujących stróży prawa.

Mundurowi zatrzymali agresora, używając w celu jego obezwładnienia paralizatora. Badania krwi wykazały, że zatrzymany bytomianin był pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie usłyszał zarzuty, a Sąd Rejonowy w Bytomiu zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również