Wiadomości z Bytomia

Akcja na Osiedlu Ziętka zakończona

  • Dodano: 2018-02-27 09:45

Zakończyła się akcja po wybuchu gazu w budynku przy ul. Hlonda 99 na Osiedlu im. gen. Jerzego Ziętka. O 23.15, 26 lutego pracownicy pogotowia gazowego zlokalizowali i usunęli usterkę gazu, dzięki czemu mieszkańcy bloku mogą już wracać do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem doszło w budynku przy ul. księdza prymasa Augusta Hlonda 99 do wybuchu gazu na parterze budynku. Ewakuowano 111 osób z 62 mieszkań. Na miejsce akcji przyjechały służby miejskie, straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, a także pogotowie gazowe, którego pracownicy szukali miejsca, w którym ulatniał się gaz. Jedną osobę, która w wyniku wybuchu gazu została poważnie ranna, odwieziono do szpitala, z kolei pozostałe osoby – 111 osób – ewakuowano do pobliskiej szkoły, jak również na plebanię kościoła pw. św. Stanisława bpa i męczennika. Dwiema osobami, które z powodów zdrowotnych nie mogły się ewakuować zaopiekowali się strażacy.

Większość z ewakuowanych osób udała się do rodzin lub znajomych, zaś z noclegu przygotowanego przez gminę i parafię św. Stanisława skorzystały cztery osoby. Warto dodać, że na miejscu pojawił się również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który nie stwierdził naruszenia konstrukcji budynku w wyniku wybuchu gazu. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fot. Archiwum Dziennik Zachodni

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.