Wiadomości z Bytomia

Akcja Movember w „Medyku”

  • Dodano: 2022-11-25 11:00

Akcja Movember zachęcająca mężczyzn do regularnego sprawdzania stanu zdrowia, zwłaszcza pod kątem ryzyka nowotworu jąder i prostaty, miała swoją odsłonę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, gdzie odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowia mężczyzn.

W konferencji zorganizowanej przez posłankę Barbarę Dziuk udział wzięli m.in. wiceprezydent Adam Fras, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Piotr Bromber, prof. dr hab. Sławomir Letkiewicz, a także uczniowie I LO, studenci Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego oraz słuchacze „Medyka”.

Akcja Movember w „Medyku”

Idea kampanii Movember jest prosta - przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, nie tylko na znak solidarności, ale również, by wzbudzić ciekawość otoczenia oraz zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder.

Szacuje się, że co 3 mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80 procent mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Nowotwór ten zajmuje niezmiennie 4. miejsce pod względem śmiertelności na świecie.

movember medyk bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również