Wiadomości z Bytomia

Akcja "Dzieci pomagają dzieciom" w Bytomiu!

  • Dodano: 2024-06-07 11:00

Właśnie takie hasło towarzyszyło wczorajszej akcji charytatywnej organizowanej przez Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom. Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla 13-letniego chłopca. Do akcji przyłączyli się policjanci. W festynie wziął udział również Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Bytomiu komisarz Marcin Mańka.

Zbiórka środków dla chłopca

Po raz XII z okazji Dnia Dziecka Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom zorganizował imprezę rodzinną w myśl hasła „Dzieci pomagają dzieciom”. Piknik odbył się na terenie obiektów klubu sportowego „Czarni” Bytom przy ulicy Łużyckiej. W tym roku w ramach festynu została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chłopca, który urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, dystonią uogólnioną oraz całkowitym brakiem jelita cienkiego. W przedsięwzięciu uczestniczyli również stróże prawa z bytomskiej komendy, w tym także Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Bytomiu komisarz Marcin Mańka.

Policjanci na imprezie

Stoisko bytomskich policjantów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Stróże prawa zaprezentowali najmłodszym radiowóz służbowy, motocykle policyjne oraz wyposażenie, którym posługują się na co dzień. Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza radiowozu, usiąść na motocyklu służbowym i poczuć się jak funkcjonariusz policji. Była to kolejna okazja do przekazania dzieciom informacji na temat bezpieczeństwa. 

Akcja "Dzieci pomagają dzieciom" w Bytomiu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również