Wiadomości z Bytomia

Akcja Bezpieczne Wakacje w Bytomiu: Ochrona niechronionych uczestników ruchu

  • Dodano: 2024-06-27 10:45

Bezpieczne wakacje i bezpieczeństwo pieszych, tego dotyczyły wczorajsze działania prowadzone przez policjantów z bytomskiej drogówki. Stróże prawa prowadzili działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W różnych rejonach miasta monitorowali przejścia dla pieszych i zwracali uwagę na zachowanie kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczne Wakacje

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj prowadzili na ulicach naszego miasta działania wojewódzkie ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Były one prowadzone w ramach „Bezpiecznych Wakacji”. Akcja trwała przez cały dzień. Mundurowi monitorowali wytypowane przejścia dla pieszych oraz zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych. Zwracali także uwagę na przestrzeganie przepisów przez samych pieszych. Celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i ograniczenie zdarzeń drogowych z ich udziałem.

By było bezpiecznie — taki cel przyświecał działaniom.

Pomogła straż miejska

Policjanci dla poprawy bezpieczeństwa zaangażowali także do działań funkcjonariuszy bytomskiej Straży Miejskiej. Monitorowano przejścia dla pieszych, a także rozwiązywano problemy związane z zaparkowanymi w ich obrębie pojazdami, ograniczającymi widoczność kierujących i utrudniającymi bezpieczne przejście pieszym.
Stróże prawa uniemożliwili także dalszą jazdę osobom bez uprawnień. Jedna z tych osób kierowała pojazdem, będąc pod wpływem środka odurzającego.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, nieustannie apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze. Bezpieczeństwo zależy od nas samych, pamiętajmy o tym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również