Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

8. Bytomski Półmaraton

  • Dodano: 2016-09-20 07:45, aktualizacja: 2016-09-19 14:17

Już po raz ósmy ulicami Bytomia biegli półmaratończycy. Największa impreza biegowa w Bytomiu i jedna z największych na południu Polski ściągnęła do Miechowic prawie półtora tysiąca biegaczy.

W tegorocznej edycji Bytomskiego Półmaratonu zwyciężył Kenijczyk, Hillary Kiptum Kimaiyo. Trasę liczącą 21097 metrów ulicami Miechowic pokonał w czasie 01:05:25, Na drugiej pozycji ze stratą jednej sekundy uplasował się jego rodak Joel Maina Mwangi, a na trzecim stopniu podium stanął inny biegacz z tego kraju Edwin Cheruiyot Melly. Wśród kobiet najlepsza była Ruth Matebo, drugie miejsce zajęła Gladys Jepkuru Biwott, a na najniższym stopniu podium stanęła Betty Chepleting. Wszystkie zawodniczki pochodzą z Kenii. Najszybszym bytomianinem był Dariusz Laksa, który zajął dwunaste miejsce.

Podobnie jak w zeszłym roku start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane na parkingu centrum handlowego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną, samochód osobowy Toyota Aygo. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Ci, dla których 21 kilometrów to trochę za dużo, mogli wystartować na odcinku o połowę krótszym. Najszybciej ukończył go Marcin Bok. A wśród kobiet Wiktoria Kłębowska Dziesięciokilometrowy dystans w niedzielę pokonało 479 biegaczy.

W kategorii Nordic Walking zwyciężył Piotr Niechwiejczyk, a wśród kobiet Katarzyna Marondel.

Podczas bytomskiego półmaratonu swoje osobne, dodatkowe klasyfikacje mieli też, po raz drugi członkowie stowarzyszenia Miechowicka Grupa Biegowa.

Patronat nad imprezą objęli Damian Bartyla prezydent Bytomia i parafia św. Krzyża w Bytomiu-Miechowicach.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie UM Bytom.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.