Wiadomości z Bytomia

44-letni bytomianin sprzedawał nielegalnie alkohol w automacie na przekąski

  • Dodano: 2024-05-27 11:45

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który umieścił alkohol w automacie do przekąsek. Za nielegalną sprzedaż alkoholu 44-letniemu mieszkańcowi Bytomia grozi kara grzywny.

Zatrzymano proceder

Policjanci z Bytomia zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 44-latka, który dokonywał sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia. Na terenie kwater prywatnych w Bytomiu umieścił własny automat do przekąsek. Zamiast napojów bezalkoholowych w automacie znajdowało się uprzednio zakupione przez niego piwo oraz wódka. Bytomscy policjanci uniemożliwili mu dalszy proceder, teraz mężczyźnie grozi grzywna.

Zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

Art. 43. Sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych wbrew przepisom

  1.  Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie.
  2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.
  3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.
  4. Orzekanie w sprawach o przestępstwa określone w ust. 1 i 2 następuje na podstawie przepisów o postępowaniu karnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również