Wiadomości z Bytomia

42-latka sprzedawała chore szczenięta! Zgłosiło się 14 oszukanych

  • Dodano: 2022-08-29 07:00, aktualizacja: 2022-08-28 11:36

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę, która dopuszczała się oszustw przy sprzedaży szczeniąt. 42-latka na internetowym portalu aukcyjnym ogłaszała się, że ma do oddania psy rasowe.

Sprzedaż "rasowych" szczeniąt

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, we wtorek zatrzymali kobietę, która dopuściła się oszustw przy sprzedaży szczeniąt. 42-letnia mieszkanka Bytomia na internetowym portalu aukcyjnym ogłaszała się, że ma do oddania psy różnych ras. Zainteresowani klienci po rozmowie z kobietą dowiadywali się, że szczeniaki są rasowe i oferowane po korzystnej cenie. Nabywca był zobowiązany do osobistego odbioru psa. Szybko jednak okazywało się, że sprzedawane psy to mieszańce, które były za młode w chwili sprzedaży, dodatkowo zarobaczone i chore. Nie posiadały także podstawowych szczepień.

Niestety, po kilku dniach od zakupu, zwierzęta padały. Do śledczych zgłosiło się 14 oszukanych w ten sposób osób. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanej kobiety sześcioro szczeniąt, które trafiły pod opiekę weterynarza. Teraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii sprawdzi, czy nie doszło do znęcania się nad zwierzętami. 42-latka usłyszała 14 zarzutów oszustwa, a prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bytomscy policjanci przestrzegają, nie kupujmy psów z pseudo hodowli, gdy nie znamy ich pochodzenia. Sprawdźmy, czy sprzedawca prowadzi zarejestrowaną hodowlę. Korzystna cena oferowanego do sprzedaży psa rasowego powinna wzbudzić nasze podejrzenia i skłonić do sprawdzenia sprzedającego i jego oferty, aby nie paść ofiarą oszusta. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również