Wiadomości z Bytomia

360 tys. zł dla bytomskich klubów sportowych

  • Dodano: 2022-02-01 07:00, aktualizacja: 2022-01-31 23:25

Dziewiętnaście bytomskich klubów sportowych otrzyma dofinansowanie do realizacji zadań w 2022 roku.

W sumie z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczone 360 tys. zł. To o 90 tys. zł więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

Został rozstrzygnięty konkurs ofert dotyczący realizacji w 2022 roku zadań z zakresu rozwoju sportu w Gminie Bytom. Pozytywną ocenę komisji konkursowej uzyskało 19 ofert, które spełniły wymogi formalne.

Dżudo, futbol, łucznictwo i inne dyscypliny

Dotacje otrzymały między innymi klub dżudo GKS Czarni Bytom - 82 tys. zł na realizację projektu: udział w kosztach utrzymania obiektu sportowego, opłata trenera prowadzącego grupę przygotowań Olimpijskich - Paryż 2024, udział w rywalizacji sportowej rangi mistrzowskiej, poprawa stanu technicznego bazy sportowej; TS Szombierki Bytom - 60 tys. zł na rozwój seniorskiej piłki nożnej; klub pływacki UKS Na Fali Bytom - 27 tys. zł na dofinansowanie działalności UKS „Na Fali Bytom” w 2022 roku; MLKS Czarna Strzała Bytom - 24 tys. zł na realizację programu szkolenia zawodników MLKS Czarna Strzała, udział w rywalizacji sportowej w zawodach centralnych PZŁucz oraz poprawę i rozbudowę bazy szkoleniowej w roku 2022.

Więcej niż w ubiegłym roku

W sumie bytomskie kluby otrzymają 360 tys. zł, o 90 tys. zł więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W 2021 roku również dziewiętnaście bytomskich klubów otrzymało dofinansowanie a przeznaczonych zostało na ten cel 270 tys. zł.

Dofinansowanie zostało przydzielone w ramach miejskich przepisów dot. określenia warunków i trybu postępowania w sprawach o udzielenie dotacji klubom sportowym w zakresie rozwoju sportu w Gminie Bytom. Łącznie w 2022 roku Bytom przeznaczy na dotacje dla klubów sportowych 400 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również