Wiadomości z Bytomia

30 sekund dla czystego Bytomia

  • Dodano: 2018-05-24 09:30

Młodzi bytomianie! Macie smykałkę do kręcenia filmów i pomysł jak zadbać o czysty Bytom? Ten konkurs jest dla was! Do 8 czerwca publikujcie na FB 30-sekundowe spoty, których przewodnim motywem jest czyste i zielone miasto.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich bytomskich szkół. Zadaniem zespołów (klas) biorących udział w akcji jest zaprezentowanie krótkich spotów z proekologicznym przesłaniem za pośrednictwem portalu internetowego Facebook.

W poście koniecznie należy dodać oznaczenie: #konkursczystybytom oraz nazwę szkoły i klasy. Klasa, której spot, otrzyma najwięcej polubień, zostanie nagrodzona. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Pobierz regulamin

Zainicjowana przez prezydenta Damiana Bartylę akcja społeczna Czysty Bytom. Czysty kraj, ukierunkowana na zmianę przepisów dotyczących gospodarowania odpadami, zatacza coraz szersze kręgi. Coraz więcej osób podpisuje się pod petycją do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w sprawie zmian legislacyjnych dot. gospodarowania odpadami.

To ogromnie ważne, by zwrócić na ten problem uwagę rządu i całego kraju. Mam zapewnienia, że w ślad za nami pójdą także inne miasta. Tylko zmiana przepisów w ustawie o odpadach może zatrzymać przemienianie Polski w śmietnisko. Liczę na państwa wsparcie, zrozumienie i wierzę, że wspólnymi siłami wygramy batalię o czysty Bytom – mówił dziś /23 maja/ Damian Bartyla, podczas spotkania z przedstawicielami bytomskich placówek edukacyjnych.

Przypomnijmy, że listy z podpisami osób popierających petycję prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli można składać w budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 oraz przy ul. Smolenia 35, a także w Biurze Promocji Bytomia /Rynek 7/ oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również