Wiadomości z Bytomia

3 promile alkoholu we krwi i czynny zakaz prowadzenia pojazdów, to go nie zatrzymało!

  • Dodano: 2024-05-29 11:45

Jechał na „podwójnym gazie”, mając prawie 3 promile w swoim organizmie. Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie za dwa przestępstwa i wykroczenie. O jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci wciąż apelują

Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu do 2 lat więzienia

Wczoraj stróże prawa bytomskiej drogówki zatrzymali 35-latka, który przekroczył prędkość na ulicy Wrocławskiej. Przeprowadzone przez policjantów podczas kontroli wykazało, że kierowca ma w organizmie prawie trzy promile. Ponadto nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Stracił prawo jazdy, przez jadę pod wpływem alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również