Wiadomości z Bytomia

25 lat Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej

  • Dodano: 2023-01-16 11:00

Od 25 lat to bytomskie stowarzyszenie koncentruje się na pomocy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością ucząc ich samodzielności, rozwijając talenty i wspierając ich rodziców i opiekunów. W czwartek, 12 stycznia w restauracji Świetlik, wyjątkowym miejscu, które stworzyło stowarzyszenie, odbył się uroczysty jubileusz 25 - lecia organizacji.  

Za wieloletnie zaangażowanie i wytrwałą pracę na rzecz tworzenia warunków do rehabilitacji, terapii, aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej osób z  niepełnoprawnością, prezydent Mariusz podziękował gospodarzom wydarzenia na czele z prezeską stowarzyszenia Teresą Brodziak.

- Możemy świętować nasz okrągły jubileusz, bo jako stowarzyszenie spotykaliśmy na swojej drodze ludzi, którzy dorzucili swoją cegiełkę do tego, byśmy mogli przetrwać, wciąż się rozwijać, realizować swoje cele i planować kolejne - mówiła Teresa Brodziak, prezeska Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej powstało w 1997r. z inicjatywy rodziców dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

25 lat Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej

Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 85 podopiecznych.  To tam osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w kilku pracowniach: m.in. plastycznej, ceramicznej, metaloplastyki, krawieckiej, czy gospodarstwa domowego rozwijają swoje umiejętności, uczą się samodzielności.

Ogromnym osiągnięciem stowarzyszenia było utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej, w którym znalazło zatrudnienie 65 osób z niepełnosprawnością. W bytomskim Zakładzie Aktywności Zawodowej prowadzą restaurację Świetlik przy ul. Strzelców Bytomskich 131b. Zakład oferuje też obsługę gastronomiczną imprez rodzinnych, spotkań i szkoleń, a nawet obsługę bankietów i imprez okolicznościowych w formie cateringu.

Część pracowników zatrudniona jest w dziale pralniczo-maglowniczym, warsztatowo-gościnnym, ogrodniczo -gospodarczym oraz organizacyjnym. ZAZ zapewnia osobom niepełnosprawnym stabilne zatrudnienie, a jednocześnie opiekę medyczną, dostęp do rehabilitacji zdrowotnej oraz społecznej.

25 lat bspdmn

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również