Wiadomości z Bytomia

22-latka i 25-latek odpowiedzą za włamania z kradzieżą i narkotyki!

  • Dodano: 2024-06-06 12:00

Stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego w Bytomiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie kradzieży z włamaniem, w ich mieszkaniu ujawnili także narkotyki, amfetaminę i marihuanę. Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie następnego dnia po otrzymanym zgłoszeniu. Bytomianie usłyszą zarzuty. O losie 22-letniej kobiety i 25-letniego mężczyzny zadecyduje sąd.

Kradzież mienia i gotówki - zgłoszenie dało początek śledztwu!

W związku z przyjętym zawiadomieniem dotyczącym kradzieży mienia oraz między innymi gotówki w kwocie 23000 zł, 300 euro oraz 8000 lir tureckich bytomscy policjanci dokonali ustaleń i już kolejnego dania zatrzymali dwie podejrzane osoby. Zatrzymani to mieszkańcy Bytomia, 22-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Jak się okazało, w ich mieszkaniu policjanci ujawnili także narkotyki, amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonych środków odurzających można by łącznie przygotować prawie 500 porcji dilerskich amfetaminy i kilka działek dilerskich marihuany. Podczas prowadzonych czynności w piwnicy mundurowi ujawnili skradzione mienie.

Stróżą prawa udało się odzyskać skradzione przedmioty oraz prawie całą skradzioną gotówkę.

Policja przypomina:

  • Za posiadanie zabronionych środków grozi kara do 3 lat więzienia.
  • Przestrzegają osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi.
  • Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
  • Każda ilość, nawet znikoma posiadanych środków odurzających, jest zabroniona i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.
  • Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W takim przypadku grozi do 10 lat więzienia.

Zgodnie z art. 279. § 1. Kodeksu Karnego, kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Zgodnie z § 2. jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również