Wiadomości z Bytomia

2-latka pod opieką pijanych rodziców

  • Dodano: 2018-03-12 07:45, aktualizacja: 2018-03-12 07:42

Ponad 2,5 promila alkoholu mieli rodzice 2 letniej dziewczynki. Bytomianie w wieku 36 i 40 lat po pijanemu zajmowali się swoją córką. Dziewczynka trafili pod opiekę babci. Rodzice dziecka usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

W czwartek wieczorem bytomski policjant wspólnie z pracownikiem socjalnym interweniowali w ramach prowadzonego od kilku lat w Bytomiu programu „Prawo ochronnym parasolem dziecka”. Patrol ten przyjechał do mieszkania przy ul. Warszawskiej. Według informacji mieszkali tam rodzice dziecka mający prawdopodobnie problem z alkoholem.

Policjant oraz pracownik socjalny na miejscu stwierdzili, że matka i ojciec 2 letniej dziewczynki są pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich po ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę swojej babci. Natomiast rodzice w wieku 36 i 40 lat trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu bytomianie usłyszeli zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat więzienia. Ponadto stróże prawa poinformują o zdarzeniu sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.